Öne Çıkan Özelliker

 • Kredi Kartı
 • Paket Servis
4
0
4

Değerlendirmeler

 1. Okan Yüksel 12/02/2022

  Başkent #Ankara’nın daha fazla lezzete, çok daha fazla mekana ihtiyacı var! Bu konuda ben de naçizane katkımı sunmak için #AnkaraGibisiYok’ta yeni mekanlara özellikle yer veriyorum.

  Bugün de yaklaşık 4 ay önce açılan “#KaraTavuk” adlı mekanı ziyaret ettim ve şimdi değerlendirmelerimle karşınızdayım. (@KaraTavukBBQ)

  Kara Tavuk, #Cinnah’ta Mesnevi Caddesi üzerinde, farklı bir mekan. Odun ateşinde pişmiş ve tütsülenmiş #tavuk yapıyorlar.

  Ben isli #baget, #kanat ve kara inci denedim. Odun ateşinde #isli ve soslu tavukların hepsi lezzetliydi. Ancak favorim isli #but oldu. Ankara’da farklı bir tavuk yorumu denemek isterseniz öneririm.

  Tavuklar #basmati #pilav (İran’da bu kadar basmati pilav yapılırken bizde niye yapılmıyor, anlamıyor ve üzülüyorum. Basmati pirinç kullanan mekanları tebrik ediyorum.) üzerinde servis ediliyor. Pilav safranlı, kimyonlu ve karanfilli. Oldukça farklı. Tavukla gelen BBQ sos da elmalı. Salataları da iyi: Havuç ve salatalığı orijinal bir sosla tatlandırmışlar.

  Mekan, küçük. Sipariş ağırlıklı çalışıyorlar ama oturacak yerleri de var. Ekip oldukça sıcak ve misafirperver.

  Fiyat/performans noktasında “Karışık Karalar BBQ” adlı karışık tabak 53 TL, iki adet isli bagetten oluşan “Kara But BBQ” 44 TL. İçecekler ise 8-10 TL.

  4

Değerlendirme Yaz

5 Ortalama Puan
* E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Aziziye, Mesnevi Sokağı no:17/C, 06900 Çankaya/ANKARA

Çalışma Saatleri

Şu An Açık
10/07/2024 00:10
info@ankaragibisiyok.com