• Herhangi Bir Yer

Bana daha büyük bir koşu ve yürüyüş parkuru; dev gibi bir göl ve su sporları yapabileceğim bir park gerekiyor diyorsanız, size de bir önerim var. Yaklaşık 11 kilometrelik bir parkura sahip ODTÜ’nün Eymir Görü piknik yapılabilecek ve özellikle bisiklet sürülecek bir park olarak dikkat çekiyor.

ODTÜ’ye ait olan ama hafta sonu herkesin girişine izin verilen Eymir Gölü’nde, eskiye kıyasla daha az da olsa, kürek ve su sporları, balık avlama (olta ile) ve piknik gibi etkinlikler yapılabilmektedir. Bisiklet ve yaya trafiğine açıktır ve tek yönde trafik vardır. (İçeriye gazi ve engelli kartı olan araçlar alınmaktadır.)

Eymir Gölü benim için bisikletle özdeşleşmiş durumda. Özellikle erken saatlerde bisiklet antremanı yapmak için uygun oluyor ve ben de bisikletimi arabanın arkasına takıp hafta sonları soluğu Eymir’de alıyorum. Ayrıca kendi bisikletiniz yoksa, Eymir’de bisiklet kirama şansınız da bulunuyor.

Eymir Gölü, 1962 yılında kurulmuş olan ODTÜ Spor Kulübü Kürek Takımı’nın da başlıca çalışma merkezi. Göl kenarında takımın kayıkhanesi bulunuyor. ODTÜ Kürek Takımı, yıl içinde tüm antremanlarını bu kayıkhanede yapıyor ve ODTÜ mensubu olsun ya da olmasın herkesin katılabileceği kürek kursları düzenliyor.

Değerlendirme Yaz

5 Ortalama Puan
* E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Çalışma Saatleri

Şu An Açık
Açık
Kapalı
13/06/2024 22:05
info@ankaragibisiyok.com