Baş Aşçı

Kebap & Türk Mutfağı
(1)
Fiyat/Performans₺₺

Öne Çıkan Özelliker

 • Kredi Kartı
 • Otopark
 • Rezervasyon
 • Sigara İçilebilir Alan
 • Yemek Çeki/Kartı
5
0
5

Değerlendirmeler

 1. Okan Yüksel 24/03/2022

  #Ankara’da #yemek alanında isim yapmış, #Instagram fenomenlerinin ziyaret ettiği mekanlar genelde vasat oluyor. Haliyle bu isimlerin ziyaret ettiği mekanlara özellikle gitmemeye çalışıyorum. Ama bugün bir istisna yaptım ve Gimart Outlet’teki Baş Aşçı’yı ziyaret ettim.

  Menüdeki baş aşçı #çorba, #tavuk sac #tava ve çoban #salata denedim.

  “Baş Aşçı” adını verdikleri, tavuklu çorba lezzetli ve doyurucu. Oldukça büyük bir kasede geliyor. Beğendim.

  Sac tava maalesef sıradandı. Özel bir tat alamadım ve haliyle beklentimi karşılamadı. Tavuklar, tereyağı ile tavuklar tadlandırılabilirdi. Üstüne ek ücretle de olsa kaşar ilave edilebilirdi. Sac tava ile gelen pideler de lavaş olsa ve yumurta kokmasa çok daha iyi olur. Mevcut haliyle tavuk sac tavayı bir daha tercih etmem. (Sonraki ziyaretimde 14.00’e kadar servis ettikleri sulu yemeklerini deneyeceğim. Onların daha iyi olacağını düşünüyorum.)

  Yediklerim, içtiklerim arasında en iyi performans çoban salatanındı. Büyük bir kasede (hatta tabak demek daha doğru) servis edilen çoban salata pek çok mekanın 2 kişilik salatasından dahi daha fazlaydı. Tam olması gerektiği gibi, lezzetliydi. Yanında #zeytinyağı ve nar ekşisi de geliyor. Mutlaka yemeklerin yanına isteyin.

  Fiyat/performans noktasında tavuk sac tava 39 TL, çorba 20 TL, çoban salata 20 TL ve kola 10 TL. Şimdi böyle toplayınca 89 TL oluyor ama nedense bana hesap 94 TL geldi. Bunu da şimdi fark ettim.

  5

Değerlendirme Yaz

5 Ortalama Puan
* E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Macun Mah, 171. Sk. No:2, 06105 Yenimahalle/Ankara

Çalışma Saatleri

Şu An Açık
15/07/2024 16:28
info@ankaragibisiyok.com